Vâlcea şi Corona, singurele formaţii cu câte două victorii în campionat

Runda a doua a programat sâmbătă cinci partide, încheiate cu trei victorii ale gazdelor, un egal și o victorie a oaspeților. Corona Braşov si SCM Rm.Vâlcea sunt singurele echipe cu câte două victorii în acest debut de sezon în Liga Florilor.

SCM Râmnicu Vâlcea a învins-o pe CSM Târgu Jiu cu 33-25, Nathalie Hagman, autoare a 10 goluri.

Corona a trecut la limită de Ştiinţa Bucureşti, cu 30-29, printr-un gol marcat de Pletikosic, când mai erau 33 de secunde. Ştefania Lazăr, cu 8 goluri, a fost cea mai bună marcatoare a gazdelor.

Duminică se vor juca partidele Gloria Buzău – Gloria Bistriţa-Năsăud (Sala ”Romeo Iamandi” – Buzău, 17:30) şi Măgura Cisnădie – CSM Bucureşti (Sala Măgura, 15:30).

Citește si...

Extremă din Norvegia la Minaur Baia Mare

Redacția

Sportivii loturilor naționale beneficiază de dublă asigurare!

Redacția

Transfer din Cuba la Dinamo

Redacția

Cursuri obligatorii pentru antrenorii de handbal! FRH mai adaugă o TAXĂ!

Redacția

CSM Târgu Jiu va debuta în noul sezon pe teren propriu, cu CSM Târgu Mureș

Redacția

Program SF în Liga Florilor!

Redacția

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More