vineri, august 19, 2022

Victorii pentru Mioveni, Slatina și CSM în Liga Florilor

by Redacția

Liga Florilor a avut programate miercuri 27 ianuarie primele trei meciuri din cadrul etapei a VIII-a. În duelul nou-promovatelor, Dacia Mioveni a învins-o pe CSM Galați, scor 29 – 26.  Universitatea Cluj a fost la un pas de prima victorie a sezonului, după ce a condus-o pe CSM Slatina până în minutul 53, însă pe final a pierdut la două goluri diferență, scor 27 – 29. CSM București a învins-o pe Gloria Bistrița, după o primă repriză în care ardelencele au fost mereu la conducere. Repriza a doua a fost de partea CSM-ului care s-au impus la cinci goluri, scor 28-23.