Cu un arbitraj normal, Craiova o învinge pe Cisnădie! 70 de goluri marcate!!!

Craiova a câștigat cu scorul de 36-34,  meciul disputat pe teren propriu cu Măgura Cisnădie, joi după-amiază, în etapa cu numărul 23 din Liga Florilor. Și iată că este posibil ca Măgura Cisnădie să piardă , asta dacă Arbitrajul nu iese în evidență.

S-au marcat 70 de goluri!

Meciul din Sala Polivalentă a început echilibrat, cele două echipe au mers cap la cap până în minutul 17, când gruparea din Bănie s-a desprins pe tabelă iar la pauză a avut un avantaj de 4 goluri (18-14).

În partea a doua Cisnădie a reușit să egaleze la 22 în minutul 39. Craiova s-a desprins la 5 goluri (30-25, min.46).

Cisnădie a egalat din nou (33-33, min. 57), însă victoria a revenit în cele din urmă Craiovei cu 36-34. Și uite așa, dacă avem un ARBITRAJ corect, Cisnădie poate fi învinsă,  echipă care an de an a beneficiat de ajutorul fluierașilor.

În urma acestui rezultat Craiova își consolideză locul 6 în clasament, 34 puncte, în timp ce Măgura Cisnădie rămâne la cota 24 și se află în continuare în lupta pentru evitarea locurilor de baraj.

Pentru Craiova urmează meciul contra Rapidului, programat vineri, 10 mai, de la ora 17:00.